top of page

Research wrapped 2023!

Bijgewerkt op: 22 apr.


Gelukkig 2024 allemaal! We hebben het einde van 2023 bereikt en het was een druk jaar vol enthousiasme en mooie mijlpalen. Om al het harde werk van onze team even in het zonnetje te zetten, zetten we de publicaties en conferenties van dit jaar op een rijtje in deze 2023 wrapped.Publiceren en nog meer publiceren!

Artikelen publiceren is natuurlijk een hele belangrijke en mooie prestatie als onderzoekers. En ons team heeft zeker niet stilgezeten. Dit jaar heeft onze onderzoeksgroep maar liefst 10 artikelen gepubliceerd en 1 preprint. Op onze website, kun je alle artikelen terugvinden met een samenvatting. Onze samenvattingen hebben als doel om het onderzoek toegankelijker te maken voor het publiek, in een taal die makkelijker te begrijpen is.
Caroline, heeft, samen met haar co-auteurs, twee artikelen gepubliceerd in 2023. De eerste onderzoekt 'The Relationship between Incentives, Social Norms, and Prosocial Behavior' in the Journal of Economic Behavior and Organization. De tweede gaat dieper in op 'Studying the Role of Public Trust for Blood Donations Across European Countries' en is gepubliceerd in de Journal of Health Psychology. In de derde werd de balans opgemaakt van het stimuleringslandschap voor bloeddonoren over de hele wereld in Transfusion Medicine Reviews.
Alexandra heeft een preprint van haar eerste PhD artikel gedeeld genaamd ‘Blood, It Runs in the Family: Intergenerational Transmission of Blood-Donor Behavior.’ Additionally. Ze is daarnaast druk bezig met haar tweede artikelen die focust een 'serious game' met resultaten die zijn verkregen via het NEMO Science Live program.


Samira publiceerde twee artikelken dit jaar over haar interessegebied in Lebanon. Het eerste artikel is ‘Miss, our clothes are clean: Contesting liminality in Lebanese kindergarten classrooms’ gepubliceerd in de International Journal of the Sociology of Language. En haar tweede artikel ‘Towards creative development: The case of international development in Lebanon’ in The Philippines Sociological Review.


Conferences & more

Conferenties vinden wij erg waardevol om te bezoeken, en dat is te merken! Het is een mooie kans om collega’s over de hele wereld te ontmoeten en ons onderzoek te communiceren. Dit jaar heeft ons team in totaal maar liefst 16 conferenties en evenementen bezocht!

Klik om afbeelding te vergroten

Caroline deelde updates tijdens de workshop Recent Advances in the Economics of Philanthropy in het Wissenschaftszentrum Berlin (WZB), de workshop Behavioral Transformations aan de VU Amsterdam, de bijeenkomst van de European Association for Social Psychology in Krakau en de International Convention of Psychological Science in Brussel. Daarnaast was het hele team aanwezig bij de European Conference on Donor Health and Management (ECDHM) in Wenen, met mooie ervaringen die je hier kunt lezen. Zoals hoe Caroline, Alexandra en  Joris een workshop organiseerden over het overbruggen van onderzoek en praktijk.


Marloes presenteerde een poster over het loyaliteitsprogramma Donordruppels bij de International Society of Blood Transfusion (ISBT) in Göteborg. Samen met Samira hield ze zich bezig met netwerken met sociale wetenschappers uit Canada en Australië. Marloes toonde ook een poster over Donordruppels op het congres van de Nederlandse Nederlandse Vereniging voor Bloedtransfusie (NVB) en werd uitgenodigd om te spreken op de Association of Donor Recruitment Professionals International Showcase en de IBTO-workshop over 'Optimaal gebruik van teruggewonnen en bronplasma voor fractionering.'


Joris was aanwezig op maar liefst zes evenementen! Tijdens The Behavioral Transformations Workshop in Amsterdam presenteerde hij een poster over het Lifeblood Teams programma van het Australische Rode Kruis. Daarnaast nam hij deel aan de 11e ERNOP-conferentie (European Research Network on Philanthropy), waar hij een overzicht gaf van zijn onderzoeken naar de sociale besmetting van bloeddonatie, naleving van verzoeken om donaties en de opzet van het onderzoek naar het groepsdonatieprogramma in Australië. Joris presenteerde ook voorlopige bevindingen op de 23e Dag van de Sociologie in Gent, waarbij hij focuste op de ontwikkeling van een sociaal-psychologische typologie van bloed- en plasmadonoren. Verder deelde hij de resultaten van zijn project over de sociale besmetting van bloeddonatie op de WZB-workshop over Recent Advances in the Economics of Philanthropy en de WZB-workshop over Corporate Philanthropy and Individual Donations in Berlijn.


Alexandra gaf een presentatie over 'serious game' op het NVB-congres. Tijdens de ERNOP conferentie in Zagreb presenteerde ze de resultaten van haar eerste paper over de intergenerationele overdracht van bloeddonorgedrag. Tot slot deelde ze op de Deconstructing Donation Study Group Conference in Londen de resultaten van de game studie.


Samira was ook druk bezig met het presenteren van nieuwe artikelen op conferenties. Op de conferentie van de Deconstructing Donation Study Group in Londen presenteerde ze het artikel "Fluid Histories: Historical perspectives on power dynamics, transnational solidarity, and bioethical landscapes of blood donation at the American University of Beirut". Ze presenteerde het artiel "A comparative policy analysis of blood donor eligibility criteria across 18 healthcare institutions in Lebanon" op de ECDHM in Wenen en ook op de ISBT conferentie in Göteborg, Zweden.

 


Lou bezocht het Stem Cell Network congres in Aken, waar ze een posterpresentatie gaf over de plannen voor haar onderzoek. Op het ECDHM in Wenen presenteerde Lou de verfijnde plannen voor haar onderzoek en de voorlopige resultaten van haar systematische literatuurstudie. Tot slot presenteerde ze hetzelfde op het Deconstructing Donations congres in Londen, waar ze een begin van het interviewproces toevoegde.


Naast het bijwonen van deze conferenties kreeg onze supervisor Eva-Maria de kans om naar Tokio te reizen voor de Biomedical Excellence for Safer Transfusion (BEST)-bijeenkomst. Een onvergetelijke ervaring waar waardevolle nieuwe connecties werden gemaakt. Naast haar bijdrage aan ieders werk, co-auteurschap en publicaties, probeerde Eva ook actief het publiek te betrekken bij bloeddonatie. In samenwerking met het Boerhaave Science Museum opende vorig jaar een tijdelijke tentoonstelling over "De kracht van plasma! Ze werd ook uitgenodigd als gastspreker bij de West Best Talkshow en ze organiseerde "Een bloedmooie avond" in Pakhuis de Zwijger. Dit waren allemaal grote successen en dragen bij aan het verspreiden van het bewustzijn over bloeddonatie en ons onderzoek naar het publiek. Meer over deze geweldige activiteiten kun je lezen in onze blog posts.


Team Building

Als collega’s werken we natuurlijk dagelijks samen, maar we vinden het ook belangrijk dat er af en toe gezelligheid wordt gecreëerd. Tijdens het schrijfkamp in Limburg hebben we als team daarom niet alleen hard gewerkt aan onze schrijfskills, ook hebben we het als groep erg gezellig gehad. Deze ervaring heeft ons team nog dichter bij elkaar gebracht!


Daarnaast organiseerde Sanquin een retraite speciaal voor PhD-studenten. Dit resulteerde in een gevoel van gemeenschap onder elkaar en een gevoel dat we er niet alleen voor staan, ook al is het soms moeilijk.


New Team Members

Naast onze huidige groep hebben er dit jaar 2 stagairs Lisanne en Jamie van hun master op de Vrije universiteit Amsterdam meegeholpen aan het Social Media project van Alexandra. Zij zorgden voor interessante inzichten uit interviews met marketing professionals van internationale bloedbanken en een frameworkanalyse van social media materiaal van Sanquin. De stages zijn met een mooi cijfer afgerond en momenteel is Alexandra bezig met dit onderzoek voort te zetten! Jamie bleef voor de onderzoeksgroep werken als onderzoeksassistent om de website voor donoronderzoek bij te werken en blogposts te schrijven.


Verder is er in september een nieuwe PhD-onderzoeker bij ons team gekomen! Yara Dixon zal de komende vier jaar bij ons werken om haar doctoraat af te ronden en onderzoek te doen naar een betere match van donorbloed voor patiënten met sikkelcelziekte.Gelukkig nieuw jaar!

Nu breien we er een eind aan! 2023 was een erg druk en leuk jaar, dat ons geweldige bouwstenen heeft opgeleverd voor 2024! We willen iedereen een gelukkig nieuwjaar wensen en hopen dat het een jaar wordt vol inzichtrijk onderzoek en mooie herinneringen!


Team Donor Studies :)
___________________________________________________________Comments


bottom of page